Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4

Międzynarodowy Dzień Kropki w klasach I-III

15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.

W naszej szkole najmłodsi uczniowie, wykropkowani w strojach, rysunkach na twarzach, od samego rana cieszyli  się tym dniem. Odbyła się prezentacja krótkometrażowego filmu na podstawie książki „The Dot” Petera Reynoldsa. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości.

Głównym etapem świętowania była twórcza lekcja na szkolnym dziedzińcu. Dzieci zaopatrzone w kolorową kredę i pędzle wykazały się kreatywnością i twórczą wyobraźnią. Oczywiście królowała kropka pod różnymi postaciami. Dzieci świetnie się bawiły, można powiedzieć, że  sporo się nakropkowały, ale efekty były wspaniałe. To był udany dzień, pogoda również dopisała.

Dzień Kropki jest pierwszym etapem innowacji pedagogicznej „Ze sztuką na Ty”.

Nauczyciele klas I-III:  Sylwia Lubszczyk , Alla Korniluk, Grażyna Malik